مهمترین مسابقات اسکرچ

۸ بازديد

Scratch یک زبان برنامه نویسی بصری و یک جامعه آنلاین است مسابقات اسکرچ   که توسط MIT (موسسه فناوری ماساچوست) توسعه یافته است. این یک وب سایت و پلت فرم برنامه نویسی برای کودکان است که بر آموزش برنامه نویسی به کودکان تمرکز دارد. Scratch یک ابزار آموزشی است که از طریق آن کودکان می توانند انیمیشن ها، داستان های جذاب و بازی ها را با استفاده از بلوک های سازنده بسازند.

 

برخلاف جاوا، پایتون و سایر زبان های برنامه نویسی،  مسابقات اسکرچ  استفاده از Scratch ساده است و برای اجرای عملیات نیازی به نوشتن کد ندارد. یک کودک می تواند تصاویر را بکشد و رها کند تا یک انیمیشن تعاملی ایجاد کند. این یک پلتفرم رایگان برای یادگیری اصول برنامه نویسی است. علاوه بر این، آن را در جاوا اسکریپت و AndriodScript توسعه داده است، که آن را با تمام سیستم عامل ها سازگار می کند. این بدان معناست که این پلتفرم می‌تواند روی گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌ها اجرا شود.

 

 

خراش برای چه استفاده می شود؟

Scratch برای بچه ها در نظر گرفته شده است که کدنویسی را به روشی  مسابقات اسکرچ  بصری جذاب درک کنند. این ابزاری برای ساختن داستان های قانع کننده و برنامه نویسی مبتنی بر بلوک است. Scratch به بازی های برنامه نویسی برای کودکان کمک می کند. علاوه بر این، دارای ویژگی های جالبی مانند سازنده صدا، ویرایشگر عکس و رویداد است که تجربه کاربری روانی را ارائه می دهد. طراحی ساده ای دارد تا کودکان و والدین بتوانند این فناوری را درک کنند و یک زبان برنامه نویسی جدید یاد بگیرند.

 

 

عناصر اساسی اسکرچ چیست؟

برنامه نویسی اسکرچ دارای پنج عنصر اساسی است. اینها هستند؛

 

 

 

عناصر خراش

 

 

پالت برنامه نویسی- شامل ابزارهای ضروری مورد نیاز برای برنامه مسابقات اسکرچ   ریزی و اجرای sprite یک برنامه است. برای هر عنصر برنامه، مانند یک حلقه، دستورات یا شرایط در پالت برنامه نویسی موجود است.

 

Sprites- اینها عناصر گرافیکی و کاراکترهای اصلی برنامه  آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان هستند که با استفاده از یک پالت برنامه نویسی ساخته شده اند. به طور پیش فرض، تصویر گربه به عنوان یک جن تنظیم می شود.

 

بلوک‌ها- اینها مانند تکه‌هایی از پازل هستند که برای ایجاد کدها  مسابقات اسکرچ  در اسکرچ استفاده می‌شوند. هر بلوک شکل متفاوتی برای جلوگیری از خطاهای نحوی دارد.

 

Stage Area- مکانی است که یک برنامه در آن اجرا می شود. تمام اقدامات برای اسپرایت در محوطه صحنه انجام می شود.

 

اسکریپت- تعریف می کند که چه عملیاتی باید توسط یک sprite انجام شود.  مسابقات اسکرچ  به کاراکترها دستور می دهد که چه چیزی بگویند یا انجام دهند.

 

 

چگونه اسکرچ را برای کدنویسی با کودکان دانلود کنیم؟

برنامه نویسی کامپیوتری برای بچه ها می تواند با Scratch آسان شود. در اینجا مراحل دانلود آن آمده است.

 

به وب سایت رسمی Scratch در مرورگر مراجعه کنید و طبق اولویت خود یک سیستم عامل مناسب را انتخاب کنید. کودکان می‌توانند در Android، macOS، Chrome و Windows به Scratch آفلاین دسترسی داشته باشند.

 

پس از انتخاب سیستم عامل، به سمت پایین حرکت کرده  مسابقات اسکرچ  و گزینه دانلود مستقیم را انتخاب کنید.

 

پس از اتمام دانلود روی فایل کلیک کنید.

 

 

چگونه با اسکرچ برنامه بسازیم؟

برنامه نویسی از ابتدا شامل مراحل ساده است.

 

ویرایشگر Scratch را باز کنید.

 

گزینه "وقتی کلید فاصله فشار داده شد" یا "وقتی پرچم سبز کلیک شد" یا "وقتی اسپرایت کلیک می کنم" را به اسکریپت از بلوک رویدادها بکشید.

 

 

 

گزینه های بلوک کد

 

 

گزینه "شروع صدای میو" را از بلوک صدا بکشید و آن را در زیر "وقتی پرچم سبز کلیک شد" قرار دهید. این کار به شخصیت صدا می دهد.

 

 

 

اضافه کردن صدا در ابتدا

 

 

گزینه "حرکت 10 مرحله" را بکشید و آن را در زیر " مسابقات اسکرچ   شروع صدای میو" قرار دهید. عدد را از 10 به 100 تغییر دهید.

 

 

 

حرکت در خراش

 

 

پس از اتمام اسکریپت بر روی پرچم سبز رنگ کلیک کنید تا برنامه اجرا شود. حالا شخصیت حرکت می کند و صدا تولید می کند.

 

 

 

اسکریپت خراش

 

 

خلاصه

وقتی صحبت از Scratch می شود، برنامه نویسی برای مسابقات اسکرچ   بچه ها ساده می شود. این یک ابزار برنامه نویسی رایگان است که به بچه ها امکان می دهد کدها را بسازند و مفاهیم اساسی کدنویسی را درک کنند. کودکان می توانند از آن برای ایجاد فیلم و تصویر، بازی و غیره استفاده کنند.

 

 

با اسکرچ، کودکان می توانند به یادگیری کدنویسی و سایر زبان های برنامه نویسی علاقه مند شوند که به آنها کمک می کند مهارت های فنی و نرم خود را بهبود بخشند. علاوه بر این، این به آنها امکان می دهد آینده بهتری را تضمین کنند و مشاغل پردرآمدی به دست آورند. علاوه بر این، این فرصت ها رضایت شخصی Scratch competitions  و حرفه ای را به همراه خواهند داشت.

 

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.